Historie Odnalezione

 

Stowarzyszenie Rodziców TU z Zalesia Górnego wraz z Centrum Kultury z Piaseczna, Biblioteką Miasta i Gminy Piaseczno oraz Zespołem Szkół w Zalesiu Górnym rozpoczęło 16 sierpnia międzypokoleniowy projekt Historie Odnalezione.

int 1

 

 

 

 

 

 

 

 

int 3

 

 

 

 

 

 

 

 

Gra integracyjna odbyła się w domku na Sarenki. Poszukiwacze zalesiańskich historii z zaangażowaniem tropili ukryte koperty, odgadywali przeznaczenie „tajemniczych” przedmiotów. Zebrane rozwiązania pozwoliły złamać szyfr – tu niezbędne były umiejętności matematyczne, by wspólnie otworzyć kufer z nagrodą. Wszyscy pracowali z entuzjazmem, nie przeszkodził nawet ulewny deszcz.

int 2

 

 

 

 

 

 

 

 

int 4

 

 

 

 

 

 

 

 

W gościnnych murach naszej zalesiańskiej szkoły odbywają się warsztaty fotograficzne i komputerowe, przygotowujące uczestników do profesjonalnego dokumentowania zalesiańskich znalezisk i odkryć.

 

komp 1

 

 

 

 

 

 

 

 

komp 2

 

 

 

 

 

 

 

 

30 sierpnia planujemy wycieczkę do Muzeum Literatury, gdzie naukowcy opowiedzą nam, jak szukać źródeł historycznych, co może nimi być i jak przygotować dobrą wystawę. Zamierzamy też przeszkolić  się  z pracy dziennikarskiej, by ułatwić prowadzenie wywiadów  z mieszkańcami. Wyposażeni w nowe umiejętności ruszymy w teren i będziemy szukać starych zdjęć, fotografować ciekawe zalesiańskie obiekty, rozmawiać z mieszkańcami, którzy zechcą się podzielić swoimi wspomnieniami związanymi  z naszą małą ojczyzną. Odnalezione przez nas historie utrwalimy w postaci cyfrowej, udostępnimy w internecie, również pasjonatom geocachingu. Dla zainteresowanych tą zabawą przewidujemy szkolenie jak przygotować profesjonalne cache, czyli skrzynki, jak je ukryć i opisać.

Projekt zakończymy uroczystą wystawą zdjęć zrobionych przez uczestników.

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych. Można wziąć udział we wszystkich warsztatach, spotkaniach lub tylko w wybranych. Zapisy przyjmujemy emailem, na adres  historie.odnalezione@gmail.com.

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach program Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2016.

ho2