KLUB PROFILAKTYKI ŚRODOWISKOWEJ

W Domku przy ul. Sarenki 11 w Zalesiu Górnym, dzięki dofinansowaniu przez Gminę Piaseczno, działa Klub Profilaktyki Środowiskowej SARENKA. Dzieci i młodzież z terenu Gminy bezpłatnie korzystają z opieki, pomocy w nauce i odrabianiu lekcji, dożywiania oraz interesujących zajęć. A co takiego ciekawego dzieje się w naszym Klubie?
Dzieje się, dzieje!
Każdego dnia wychowawczynie i wolontariusze pilnują, by zadane w szkole lekcje zostały odrobione. Kto potrzebuje pomocy, śmiało o nią prosi. Kto ma poważniejszy problem, może umówić się na (bezpłatne) korepetycje z jednym z wolontariuszy – starszym kolegą lub koleżanką, z jedną z pań wolontariuszek, lub z wychowawczynią.
W chwilach wolnych od innych zajęć – czytamy! Głośno dla wszystkich chętnych, lub cicho, indywidualnie. Dla tych, którzy interesują się historią, ulubionym rodzajem zajęć są warsztaty historyczne, które prowadzi pani Agnieszka Gasper. Natomiast ci, którzy lubią eksperymenty, ciekawostki, obserwacje i wyciąganie wniosków, lub wymyślanie i przeżywanie przygód na miarę bohaterów ulubionych książek (czyli wszyscy), cieszą się z warsztatów przygodowych. Natomiast zajęcia tzw. profilaktyczne są nie do przecenienia, jeśli chodzi o uczenie się dobrych relacji z innymi, unikanie agresji, opieranie się uzależnieniu np. od smartfonów, gier komputerowych itp.
Codziennie pani Danusia prowadzi warsztaty kulinarne – dzięki temu dzieciaki nie tylko nie chodzą głodne (o szkolnym obiedzie – przy zajęciach i intensywnej zabawie – szybko przecież się zapomina), nie tylko dostają przekąskę (kanapki, pasty, sałatki i surówki…), ale jest to przekąska zdrowa, pomysłowa i, przynajmniej częściowo, samodzielnie przygotowana pod troskliwym okiem wychowawczyni.
Oczywiście, dzięki temu, że mamy różne zabawki i gry przydatne na deszczowe dni, i przede wszystkim naturalny, duży ogród, w którym przy dobrej pogodzie można kopać piłkę, huśtać się, budować szałasy i bazy, uczyć się jazdy na rowerze lub po prostu zaszyć się pod drzewami z grupką przyjaciół – w Domku na Sarenki (w Klubie Profilaktyki Środowiskowej) nigdy nie bywa nudno.

KLUB DZIAŁA OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ. 12.45 – 18.45