Projekty

Z radością informujemy, że nasze stowarzyszenie prowadzi ciekawe projekty w ramach współpracy z gminą Piaseczno.

KLUB PROFILAKTYKI ŚRODOWISKOWEJ „SARENKA”

Dzięki dofinansowaniu przez Gminę Piaseczno, przyznawanemu w wyniku otwartego konkursu ofert, w latach 2016, 2017, 2018, 2020 i 2021 w Domku na Sarenki 11 w Zalesiu Górnym działa Klub Profilaktyki Środowiskowej – czyli popołudniowa świetlica. Dzieci i młodzież znajduje tu bezpieczne miejsce, w którym może odrobić lekcje, skorzystać z różnorodnych zajęć edukacyjnych, rozwijających zainteresowania, wziąć udział w pedagogiczno-psychologicznych warsztatach profilaktycznych, zjeść podwieczorek i odprężyć się podczas swobodnej zabawy w Domku i w dużym ogrodzie.

Podczas obowiązywania obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemią wirusa SarsCov-2 Klub działa w ograniczonym zakresie, wynikającym z konieczności przestrzegania reżimu sanitarnego.

GIMNASTYKA DLA DOROSŁYCH

W lutym 2016 rozpoczęły się zajęcia z gimnastyki dla seniorów, finansowane przez gminę Piaseczno, a prowadzone w ramach współpracy z piaseczyńską Grawitacją. Obecnie zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w domku przy ulicy Sarenki 11 w Zalesiu Górnym i uczestniczy w nich ponad 20 pań.

Prowadzi je zawodowa rehabilitantka, biorąca pod uwagę potrzeby starszych osób.

PRZEŻYJ POLSKĄ HISTORIĘ

(wpis archiwalny)

Już w kwietniu rusza program edukacyjny „Przeżyj Historię Polski” oferujący bezpłatne lekcje historii dla szkół podstawowych z terenu gminy Piaseczno. Więcej informacji na podstronie obok.

AKADEMIA ZAKODOWANYCH

(wpis archiwalny)

Już wkrótce wystartuje projekt dla dzieci i młodzieży z  Zalesia Górnego pod nazwą Akademia Zakodowanych. W ramach finansowanych przez gminę Piaseczno zajęć odbywać się będą lekcje programowania komputerowego i nie tylko.