Magdalena Kaźmierczak-Ciompa – wiceprezes

Jestem mamą czterech Wspaniałych Córek i żoną Bardzo Zapracowanego Męża. Cenię literaturę, zwłaszcza dziecięcą, kontakt z przyrodą, mój ogródek i towarzystwo przyjaciół. Lubię widzieć, jak jutrzenka barwi purpurą niebo, i wdychać zapach maciejki o zmierzchu.

Fascynuje mnie teologia, a pociąga rodzenie się społeczeństwa obywatelskiego – także na etapie szkolnym. Cieszy mnie zaangażowanie dzieci i młodzieży w samorząd, wolontariat, harcerstwo, poszerzanie świadomości na temat swoich obowiązków i praw. Kolejne zmiany w funkcjonowaniu szkół obserwuję przez pryzmat edukacji moich dzieci

Mieszkam w Wólce Kozodawskiej. Jeszcze przed przeprowadzką z Warszawy słyszałam o działającym w Zalesiu, prowadzonym z inicjatywy Stowarzyszenia Rodziców, klubiku dla małych dzieci – miejscu serdecznej i przyjaznej opieki, w harmonii z miejscową przyrodą – które wkrótce przybrało formę przedszkola. Nasze córki posłaliśmy właśnie tam, wtedy też zaczęła się nasza przygoda ze Stowarzyszeniem, która trwa już czternaście lat.

Aleksandra Kozicka-Puch – prezes

Fotoedytorka, dziennikarka: Gazety Wyborczej, Magazynu Elle, Tygodnika Forum, portalu Onet, Dziennika Gazety Prawnej, autorka recenzji książek dla dzieci w Tygodniku Polityka, zafascynowana neurodydaktyką i ideami Kena Robinsona. Pasjonatka filozofii. Organizatorka robotyki w Zalesiu Górnym. Prowadzi zajęcia techniczne, zajęcia z języka angielskiego oraz ambitny i nowatorski projekt fundraiserski „Akademia Zakodowanych”.

Monika Ebert – prezes w latach 2000 – 2016

DSCF7044Dnia 4 października 2016 roku po 20 latach pracy społecznej TU w Zalesiu Górnym, zrezygnowałam z funkcji w zarządzie Stowarzyszenia Rodziców TU. Dziękuję Wam wszystkim za ten wspaniały czas.

W działalność TU jestem zaangażowana od samego początku, od roku 1996, kiedy utworzyliśmy Rodzinny Klubik Miłośników Lasu. Dzieci mnie fascynują, ich sposób postrzegania rzeczy, wrażliwość i twórczość. Obserwuję niespożytą dziecięcą energię i wyobrażam sobie na ile różnych sposobów będzie wykorzystana w przyszłości. Wiem, że od nas, dorosłych, w dużej mierze zależy teraz, w jakim stopniu dzieci wykorzystają swój życiowy potencjał. Cieszę się każdym sukcesem moich młodych przyjaciół. To dodaje mi sił w staraniach, aby wszystkie dzieci miały dobre dzieciństwo i optymistyczne perspektywy. Prowadzę szkolenia i indywidualne konsultacje na temat zakładania placówek wczesnej edukacji. Mam ogromną satysfakcję z projektowania i poznawania nowych ciekawych, przyjaznych i wartościowych miejsc przeznaczonych dla dzieci i rodziców.