UWAGA SARENKOWICZE I SARENKOWICZKI!

Klub Profilaktyki Środowiskowej (świetlica „Sarenka”) dostał od Gminy Piaseczno dofinansowanie na kolejny rok! Teraz z niecierpliwością czekamy, aż będzie można spotkać się stacjonarnie w Domku na Sarenki. Do zobaczenia!

LATO „TU” W ZALESIU

Stowarzyszenie Rodziców „TU” zaprasza (już po raz siódmy!!!)                   dzieci od 5 do 13 lat na PÓŁKOLONIE

w DOMKU NA SARENKI 11 w Zalesiu Górnym.

TERMIN: 6-31 sierpnia 2018 r.

ZAPISY na miesiąc, tydzień, dwa lub pojedyncze dni.

KOSZT (poniedziałek- piątek, w godz. 8-17) 250 – 300 zł. (poj. dzień odpowiednio – 50 lub 60 zł). UWAGA! Za dodatkową opłatą – 15 zł za godz. – można przyprowadzić dziecko wcześniej i odebrać do 18.45.

ZNIŻKI dla rodzin 3+ i osób w trudnej sytuacji finansowej. 

OFERUJEMY:

* min. jedną dalszą wyjazdową wycieczkę tygodniowo (np. do Łazienek/ Królikarni/Manufaktury Czekolady/Muzeum Wsi Radomskiej),

– warsztaty malarskie, bębniarskie, traperskie, pierwszej pomocy,

* gry terenowe, wyprawy na basen, do kina, do sali zabaw, itp.

–  jeden ciepły posiłek, wodę, soki, owoce, warzywa, kanapki  i inne przekąski. UWAGA! Codziennie na warsztatach kulinarnych dzieci razem z wychowawczyniami przygotowują pasty, sałatki, naleśniki, itp.

* opiekę wykwalifikowanej kadry (z uprawnieniami wychowawcy wypoczynku dzieci i młodzieży), którą dzieci znają z całorocznych pobytów w DOMKU NA SARENKI.

Do dyspozycji dzieci jest ogród z placem zabaw i basenikiem ogrodowym, rowery, hulajnoga, piłki, kometki, itp. oraz wygodny 90-metrowy DOMEK, gry planszowe, zabawki, kredki, farby, itp..

INFORMACJE I ZAPISY: 606 955 424


Serdecznie zapraszam w imieniu STOWARZYSZENIA „TU”

Agnieszka Gutkowska, koordynatorka Domku na Sarenki

UWAGA! UWAGA! Ferie w Domku na Sarenki!

Stowarzyszenie Rodziców „TU” zaprasza na FERIE

    w Domku na Sarenki 11 w Zalesiu Górnym.

15 – 26 stycznia 2018 roku; zapisy na tydzień, dwa tygodnie lub pojedyncze dni.

Koszt: za tydzień (poniedziałek – piątek, w godz. 8-17), to

250 – 300 zł., z jedzeniem.

UWAGA! Zniżki dla rodzin 3+ i osób w trudnej sytuacji finansowej.  

 

NASZA OFERTA:

– min. jedna wyjazdowa wycieczka tygodniowo (np. do Łazienek lub Królikarni lub Pałacu w Wilanowie na zwiedzanie i warsztaty)

– warsztaty integracyjne, ceramiczne, malarskie, traperskie, itp.

– wyprawa do kina

– woda, soki, owoce, kanapki. UWAGA! Codziennie na warsztatach kulinarnych dzieci razem z wychowawczyniami przygotowują ciepłe danie (zupę, naleśniki, racuchy, itp.)

– rodzinna atmosfera

– kadra z uprawnieniami wychowawcy wypoczynku dzieci i młodzieży

Do dyspozycji dzieci jest duży ogród z placem zabaw, rowery, hulajnogi, piłki, sanki oraz wygodny 90-metrowy DOMEK, gry planszowe, zabawki, kredki, farby, itp..

INFORMACJE I ZAPISY: 606 955 424

Serdecznie zapraszam w imieniu STOWARZYSZENIA 

Agnieszka Gutkowska, koordynatorka Domku na Sarenki 

Uruchamiamy opiekę dla maluchów w Ustanowie!

 

Serdecznie  zapraszamy dzieci od 1,5 roku do trzech lat

do pięcioosobowej grupy dla najmłodszych. W odpowiedzi na potrzeby rodziców oferujemy

profesjonalną opiekę i komfortowe warunki w budynku przedszkola w Ustanowie.

Czas pracy od 7,30 do 15,30 lub 8.00-16.00 ( do uzgodnienia).

CENA: 950 zł

ADRES: Ustanów ul. Głogowa 6, (dawne Pikkolo), Małe Przedszkole „TU” w Ustanowie.

Tel: 692 421 479.

UWAGA! Jeśli dostaniemy dotację z programu „Maluch” od 1 marca dla dzieci już zapisanych cena zostanie obniżona.

 

Klub profilaktyki środowiskowej Sarenka w Zalesiu Górnym

 

Dzięki dotacji otrzymanej z Gminy Piaseczno od września do końca grudnia 2016 w Domku przy ul. Sarenki 11 działa Klub Profilaktyki Środowiskowej SARENKA – miejsce, gdzie dzieci i młodzież mogą spędzić atrakcyjnie i bezpiecznie czas „po szkole”. Zajęcia prowadzone w ramach Klubu są bezpłatne dla dzieci mieszkających na terenie naszej Gminy.
Klub Profilaktyki Środowiskowej SARENKA pracuje codziennie od poniedziałku do piątku, w godzinach 13.00-18.00. Zapewnia dzieciom i młodszej młodzieży opiekę wychowawczą, udział w programach profilaktyki agresji i uzależnień, pomoc w nauce i odrabianiu lekcji, a także możliwość spędzania wolnego czasu w sposób zdrowy, twórczy i aktywny. Zabawy i gry „świetlicowe” i „podwórkowe”, wyprawy do lasu i na boisko Hubertusa, wspólne przygotowywanie (i jedzenie) posiłków podczas warsztatów kulinarnych, rozwijanie zainteresowań w trakcie zajęć teatralnych, malarskich, historycznych – wszystko to czekało na dzieciaki w gościnnym Domku na Sarenki. Troskliwą opiekę zapewniają dwie Panie Wychowawczynie oraz regularnie odwiedzające Klub Panie Wolontariuszki, a zajęcia profilaktyczne, tematyczne i warsztatowe prowadzone są przez osoby nie tylko profesjonalnie do nich przygotowane, ale również szczerze przez uczestników lubiane.

 

12

ZAPRASZAMY NA „LATO W ZALESIU”

 

Wycieczki dalsze i bliższe, wyprawy do kina i na basen, warsztaty ceramiczne, malarskie z pierwszej pomocy, a nawet wspinaczka po skrzynkach i zjazdy linach z Harcerską Grupą Ratowniczo-Medyczną „Piaseczno”, to tylko niektóre z atrakcji czekających na dzieci w czasie organizowanych przez nas półkolonii w DOMKU na SARENKI.  

Zajęcia – w Domku przy ulicy Sarenki 11 w Zalesiu Górnym – ruszają  już 1 sierpnia.

Dzieci można zapisać na tydzień, dwa, cały miesiąc  lub pojedyncze dni.
Koszt pakietu podstawowego –  od poniedziałku do piątku, od 9-16.30, to 200 zł.

Za dodatkową opłatą (10 zł za godzinę) można przyprowadzić dziecko wcześniej i odebrać później (do 18.30). Uwaga! Zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny

W PAKIECIE:

– minimum jedna dalsza, wyjazdowa wycieczkę tygodniowo (np.3 sierpnia do Nadleśnictwa Chojnów na warsztaty w lesie i łące i ognisko z kiełbaskami),
– zajęcia ceramiczne, malarskie, kulinarne,itp.,
– kurs pierwszej pomocy

– podchody i gry terenowe,

– wspinaczka po skrzynkach, „pajęczynie”  i tzw. tyrolka (zjazdy na linach),
– wyprawy na baseny Ośrodka Wisła (oczywiście w zależności od pogody), do kina, sali zabaw, itp.
– woda, soki, owoce, warzywa i inne przekąski (jogurty, serki).UWAGA! Podczas warsztatów kulinarnych dzieci razem z wychowawcami przygotowują kanapki, pasty, sałatki, naleśniki z owocami, serem, itp.,
– opieka doświadczonych wychowawców z uprawnieniami wychowawcy wypoczynku dzieci i młodzieży.

Do dyspozycji dzieci duży cienisty ogród z placem zabaw oraz wygodnie urządzony 90-metrowy DOMEK (duża sala z wyjściem na taras, jadalnia, dwie łazienki, zaplecze kuchenne SERDECZNIE ZAPRASZAMY Stowarzyszenie „TU”i biurowe).
W DOMKU na SARENKI pełno jest gier planszowych, pluszaków,  klocków, kredek, farb i innych zabawek. Są rowery, basenik ogrodowy, hulajnoga, piłki, kometki, itp.

Wszelkie dodatkowe informacje pod numerem 606 955 424 u Agnieszki Gutkowskiej, koordynatorki Domku na Sarenki.

Półkolonie „Lato TU w Zalesiu” zakończone

Podczas wakacji dzieci nie lubią się nudzić! Latem w Domku przy Sarenki 11 zaroiło się jak w ulu. Podobnie jak w ubiegłych latach, z początkiem sierpnia wystartowały półkolonie. Kto chciał i mógł – przychodził codziennie, inni – zaglądali na kilka godzin lub przyłączali się na parę dni. Przytulny domek i duży, zadrzewiony ogród dały nie tylko schronienie przed upałem, ale i miejsca do prawdziwie aktywnego wypoczynku. Co tam się dzieło! Zajęcia z ceramiki, na których dzieciaki tworzyły prawdziwe kolorowe cudeńka, spotkania z pszczelarzami, którzy pozwalali zajrzeć do wnętrza prawdziwego ula i podpatrzeć pracowite owady, wycieczki do kina, warsztaty plastyczne…
Dla głodnych panie wychowawczynie przygotowywały zdrowe przekąski. Podczas sierpniowych upałów przyjemnie było zanurzyć się w basenie zalesiańskiego Ośrodka Wisła.
Wszystko co dobre szybko się kończy…27 sierpnia odbyło sie uroczyste zakończenie półkolonii z udziałem dzieci, rodziców i pań wychowawczyń. Nad wszystkim jak co roku czuwała pani Agnieszka Gutkowska. Podziękowaniom i miłym słowom nie było końca.

To było naprawdę gorące lato!

DSC_0876

DSC_0875

DSC_0867

DSC_0866

DSC_0864

Wspólny Dzień Rodziny w Jeziórku!

14 czerwca, w sobotę, mimo groźby deszczu, odbyło się plenerowe spotkanie wszystkich naszych Małych Przedszkoli z okazji Dnia Rodziny. Gościny udzieliło nam tym razem Małe Przedszkole w Jeziórku. Przybyli wszyscy prawie rodzice z Gabryelina i Jeziórka, a także nieduża reprezentacja rodzin z Mysiadła.

Rozpoczęliśmy przedstawieniem – niespodzianką, pt. „Czerwony Kapturek”. Wystąpili rodzice dzieci z Gabryelina, a rolę Wilka odegrała Pani Ania.

Przedstawienie wypadło bardzo profesjonalnie – gratulujemy aktorom i serdecznie dziękujemy za ten wspaniały prezent dla dzieci!

Po teatrze odbyły się gry i zabawy z udziałem całych rodzin. Był tor przeszkód, przeciąganie liny, puszczanie wielkich baniek mydlanych….a na chętnych czekały suto zastawione stoły.

Dziękujemy wszystkim rodzinom za tak liczne przybycie i czynny udział mam i tatusiów w przygotowanych zabawach oraz za masę smakołyków, które osłodziły nam strach przed deszczem! Na szczęście pogoda dopisała i nie zmokliśmy wcale!

 

DSC_0012DSC_0016DSC_0014DSC_0030DSC_0055

 

 

 

 

 

 

 

zapraszamy do zimowej świetlicy

Podczas ferii przy ul. Sarenki 11 działa świetlica – świetne miejsce znane dobrze dzieciom i młodzieży z Zalesia. Zapraszamy od poniedziałku do piątku. Szykujemy nowe niespodzianki. Jest super!!!  Tel. 22 756 50 08.