Biblioteka dla człowieka

Warto odwiedzać to niezwykłe miejsce, gdzie czas jakby zatrzymał się kilkadziesiąt lat temu. Szare okładki, niedzisiejsze meble, cisza, zapach przeszłości. Wszystko wolniej, spokojniej, refleksyjnie.

Bibliotekę w Zalesiu Gornym prowadzi Ośrodek Kultury w Piasecznie. Pracują tu dwie uśmiechnięte panie. Nasze stowarzyszenie postanowiło wesprzeć bibliotekę, opracowując projekt „Biblioteka dla człowieka”. Staraliśmy się o dofinansowanie w ramach programu Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży „Biblioteka – Centrum Inicjatyw Lokalnych”, kierowanego w 2007 r. do wiejskich bibliotek. Mimo, że nie uzyskaliśmy dofinansowania zawiązała się ciekawa inicjatywa i projekt  został  zrealizowany w nieco innej formie.

Po wakacjach w 2007 r. do biblioteki trafiły dwa komputery zakupione z funduszy gminnych. Pojawił się dostęp do internetu i kącik prasowy. Przy pomocy zebranych przez www.zalesie-gorne.eu środków, udało się zakupić skaner i 17 składanych krzesełek niezbędnych podczas spotkań Klubu Miłośników Filmu i Teatru.

Stara wiejska biblioteka podąża za duchem czasu nie tracąc swojego niepowtarzalnego uroku minionych lat. Zobacz jak przenikaję się te  światy przy Wiekowej Sosny 4.