Przeżyj Polską Historię

 

ulotka-o-projekcie-przezyj-polska-historie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22 grudnia – ostatnia Przygoda Edukacyjna z projektu “Przeżyj Polską Historię” finansowanego przez Gminę Piaseczno. Przygoda odbyła się w szkole Eureka w Zalesiu Górnym. Bardzo dziękujemy za tę i wszystkie inne przygody. Bawiliśmy się wspaniale, dzieci bardzo zadowolone, wszystko udało się cudownie 🙂

 

13 grudnia – w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego – w Szkole Podstawowej im. Wspólnej Europy odbyła się jeszcze jedna Przygoda Edukacyjna. Dzieci poznały kawał polskiej historii, spotykając UB-eka, gen. Jaruzelskiego i anonimowego opozycjonistę. Dziękujemy za wspólną przygodę 🙂

 

Wczoraj znów odbyła się Przygoda Edukacyjna o temacie “Powstanie Listopadowe”. Dziękujemy Szkole Podstawowej im. Wspólnej Europy z wspólne ratowanie polskiej historii!

 

Dziś odbyła się kolejna Przygoda Edukacyjna. Znów w Szkole im. Ewy Krauze, już dla trzeciej klasy z tej szkoły. W czasach Powstania Listopadowego było bardzo ciekawie 🙂
Dziękujemy!

 

Właśnie zakończyliśmy dwie Przygody Edukacyjne w Szkole Podstawowej im. Ewy Krauze w Piasecznie. Było super, dzieci dały z siebie wszystko, żeby Insurekcja Kościuszkowska poszła właściwym, historycznym torem. Polska po raz kolejny została uratowana!

 

W tym tygodniu – 13 czerwca – odbyły się dwie Przygody Edukacyjne dla Szkoły Podstawowej im. Wspólnej Europy w Zalesiu Górnym. Bardzo dziękujemy dwóm klasom oraz nauczycielom za pomoc w podpisaniu konstytucji 3 maja 😀
Było bardzo aktywnie, bardzo słonecznie i wszystko świetnie się udało.

 

12 maja odbyły się dwie pierwsze Przygody Edukacyjne z naszego projektu “Przeżyj Polską Historię”. Projekt jest finansowany przez Gminę Piaseczno. Bardzo dziękujemy szkole podstawowej Eureka za wspólną zabawę i podróże w czasie! Wspólnie z dziećmi udało nam się przekonać Mieszka I do przyjęcia chrztu i uratowania historii Polski 🙂

logo-ep

 

 

 

 

 

 

 

Stowarzyszenie Rodziców TU serdecznie zaprasza wszystkie Szkoły Podstawowe z terenu Gminy Piaseczno do bezpłatnego udziału w programie „Przeżyj Polską Historię”, finansowanego przez Gminę Piaseczno.

 

W ramach programu z wielką radością przeprowadzimy dla dzieci z Państwa Szkoły jedną lub więcej historycznych Przygód Edukacyjnych.

Dzieci zostaną włączone w naszą porywającą opowieść o podróżach w czasie, spiskach, wrogach Konstytucji 3 Maja, problemach Tadeusza Kościuszki i dawnych waśniach wśród Strażników Czasu.

 

Jest to forma nauki zbliżona do teatru i naturalnych, dziecięcych zabaw. Przygoda pełna napięcia, niespodzianek, ruchu na świeżym powietrzu, a także humoru i twórczej przestrzeni dla dzieci sprawi, że doświadczą one nauczanego tematu z bliska, a Polska Historia zmieni się dla nich w emocjonującą i zrozumiałą przygodę!

 

Prosimy zgłaszać się do następujących tematów, z uwzględnieniem miesięcy, w których Przygoda będzie się odbywać:

“Chrzest Polski” – maj,

“Konstytucja 3 maja” – czerwiec,

“Insurekcja kościuszkowska” – październik,

“Powstanie listopadowe” – listopad,

“Stan wojenny” – grudzień.

Zasady Edukacyjno – Przygodowego programu Stowarzyszenia Rodziców TU “Przeżyj Polską Historię”

 

✔ Udział w programie jest bezpłatny. Zarówno Szkoły, jak i uczestnicy zajęć, nie ponoszą żadnych opłat za udział w programie.

✔ Program obejmuje zorganizowanie i przeprowadzenie 10 Historycznych Przygód Edukacyjnych dla dzieci ze Szkół Podstawowych z terenu Gminy Piaseczno. Każda Szkoła z tego obszaru ma możliwość zgłoszenia chęci uczestnictwa w programie. W wyniku rekrutacji zostanie wyłonionych 10 grup (jedna szkoła może zgłosić się do więcej niż 1 Przygody).

✔ W trakcie rekrutacji będą brane pod uwagę następujące kryteria: kolejność zgłoszeń, liczebność grup, możliwości lokalowe i przestrzenne odpowiednie do przeprowadzenia zajęć oraz uzasadnienie chęci uczestnictwa w programie przedstawione przez Szkołę.

✔ W każdym miesiącu od maja do grudnia 2016 r. (z wyłączeniem miesięcy wakacyjnych i września) planowane jest przeprowadzenie dwóch Przygód Edukacyjnych o tematyce związanej z wydarzeniami ważnymi dla polskiej historii, których rocznica obchodzona jest w danym miesiącu.

✔ Każda Przygoda Edukacyjna trwa 1,5 h. Może w niej wziąć udział od 10 do 20 dzieci w dowolnym wieku, uczących się w danej Szkole Podstawowej.

✔ Każda Przygoda Edukacyjna zostanie przeprowadzona na terenie danej Szkoły lub w jej pobliżu.

 

„Im bardziej kolorowo i żywo, im śmieszniej i bardziej w formie zabawy, im bardziej interaktywnie i konkretnie przedstawimy treści, których mamy się nauczyć, tym skuteczniej się ich nauczymy”

prof. Manfred Spitzer

 

O zajęciach Edukacji Przygodowej

W czasie zajęć Edukacji Przygodowej dzieci mogą doświadczyć nauczanego tematu z bliska, mogą podejść i obejrzeć średniowiecznego szlachcica, podać dłoń jaskiniowcowi, czy dotknąć mapy, na której planowano I rozbiór Polski. Pomagamy uczestnikom zajęć znaleźć atrakcyjny dla nich cel nauki. Dla dziecka pojęcia takie jak unia w Krewie, rok 1377, czy pokój melneński emocjonalnie nic nie znaczą. Tymczasem u nas mogą połączyć w swojej pamięci te fakty w jedną ciekawą, pomagającą je zrozumieć i osobistą przygodę.

 

Inspirujemy się poglądami na edukację takich postaci jak: Janusz Korczak, Robert Baden – Powell, sir Ken Robinson oraz, oczywiście, Konfucjusz, który przed ponad 2 tysiącami lat powiedział:

 

„Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem”.

 

 

 

 

 

Kontakt

 

Zgłoszeń można dokonywać mailowo bądź telefonicznie. Również tą drogą
z przyjemnością udzielimy więcej informacji i odpowiemy na pytania:

✉ kontakt@edukacjaprzygodowa.pl

☎ 697-396-960

Zapraszamy na stronę internetową: tu.edu.pl.

 

Z wielką przyjemnością spotkamy się osobiście w Państwa Szkole, aby opowiedzieć dokładnie o metodzie prowadzenia zajęć i szczegółach Przygód.

 

Łączymy wyrazy szacunku,

Stowarzyszenie Rodziców TU

oraz Jan Ebert i Michał Pakuła,

wraz z całym Zespołem Edu